ГоловнаНовиниНарада НКРЕКП 18 липня 2016 р.
26 Липня 2016

Нарада НКРЕКП 18 липня 2016 р.

18 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, провела нараду з питань підвищення енергоефективності роботи електричних мереж та зменшення втрат в розподільчих мережах 6(10) кВ шляхом переходу на більш високий клас напруги 20 кВ зі зміною конфігурації мережі та концептуальних підходів до автоматизації розподільчої мережі і систем обліку електричної енергії.

 У нараді взяли участь представники Міненерговугілля, ДП "НЕК «Укренерго», Держенергонагляду, Держенергоефективності, науковці НТУУ «КПІ», представники ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії та представники вітчизняних підприємств виробників електрообладнання в тому числі і працівники ТОВ «ВС РЗВА».

На нараді було розглянуто питання перспективи переходу від триступеневої системи передачі та розподілу електричної енергії 110-35-(6)10 кВ на двоступеневу систему 110-20 кВ; аналіз існуючої нормативно-технічної бази щодо проектування енергетичних систем та електричних мереж; основні вимоги до електричного обладнання 20 кВ, а також можливі шляхи фінансування впровадження заходів реконструкції мереж 6 (10) кВ при переході на клас напруги 20 кВ.

На думку замісника генерального директора по розвитку ТОВ «ВС РЗВА» Мельника Романа Івановича, перехід на клас напруги 20 кВ зі зміною конфігурації та автоматизації розподільної мережі – це необхідний та пріоритетний крок для підвищення ефективності роботи мережі та зменшення втрат. Для пілотних об’єктів переходу на двоступеневу систему 110-20 кВ вибрано 2 мікрорайони м. Києва, 2 - м. Одеса, 2 - м. Вінниця та 1 - м. Дніпро.