Вакуумний вимикач серії ВР типа ВР2 призначений для комутації електричних кіл при нормальних і аварійних режимах в мережах трифазного змінного струму частоти 50(60) Гц з номінальною напругою 10 кВ для систем з ізольованою і частково заземленою нейтраллю. Вимикач використовується для заново розроблюваних КРП, а також для реконструкції шаф КРП, що знаходяться в експлуатації (у всіх випадках установка вимикачів серії ВР допускається тільки за узгодженням з підприємством-виготовлювачем).
Основні характеристики апарата:
Номінальна напруга, кВ - 10;
Номінальний струм, А - 630- 2 000;
Номінальний струм відключення, кА - 12,5; 20; 31,5;
Струм електродинамічної стійкості, кА - 52; 80;
Механічний ресурс - до 100 000 циклів ВО;
Комутаційний ресурс - до 30 000 циклів ВО;
Комутаційний ресурс при номінальному струмі відключення - до 100 операцій О;
Конструкція
Всі вимикачі серії ВР типа ВР2 складаються з трьох полюсів з залитими епоксидним компаундом вакуумними дугогасильними камерами (ВДК), які розміщені на загальній основі. Електромагнітний привод вимикача, який забезпечує фіксацію вимикачів у двох положеннях «О» і «В», на магнітних защіпках, розташований в корпусі вимикача. Сердечник електромагнітного привода через сережки пов’язаний з валом вимикача. Вал вимикача з’єднаний через ізоляційні тяги з ВДК, і при повороті керує контактами положення вимикача для зовнішніх допоміжних кіл. Тарілчасті пружини притискання практично у всіх вимикачах встановлені у втулках ізоляційних тяг. Ручне місцеве оперативне відключення вимикача практично виконується за допомогою окремого важеля відключення – універсального для всіх вимикачів серії ВР. Схеми блока управління реалізовані на друкованих платах, які встановлені в корпусах вимикачів серії ВР.
Блок (схема) управління вакуумних вимикачів розташований в корпусі вимикача. При цьому керування здійснюється як змінним так і постійним оперативним струмом. Виконані в блоці керування схемні рішення дозволяють без особливих труднощів застосовувати вимикачі у всіх відомих типових роботах, як для схем з пружинними, так і для схем с електромагнітними приводами для всіх тепер і раніше випущених КРП (К-IIIу, К-XII, К-ХXVI, К-37, КРУ2-10, К-59, К-104, КМ-1Ф, КУ-10Ц, К-Х і др.)